ŠODIEN PĒRK TORTI:

E-pasts:

Parole:

sdsdsdsd

JAUNUMI
ZIEMAS BALVA’2017 ir izcīnīta
Pievienots: 23 Mar 2017 || Pievienoja: andronkuls || Komentāri: 0 || Bookmark and Share
19. martā kūrorta un rehabilitācijas centra “Jaunķemeri” iekštelpās notika Taku orientēšanās (turpmāk tekstāTaku-O) divcīņas sacensības.
Taku-O ir viena no četrām, starptautiski atzītajām orientēšanās sporta galvenajām  disciplīnām.
Šajā orientēšanās sporta disciplīnā noteicošais rādītājs nav fiziskais spēks un ātrums, bet gan precizitāte, uzmanība un atjautība. Līdz ar to orientēšanās sacensības ir pieejamas gan lēnas un mierīgas pastaigas cienītājiem, kā arī līdzvērtīgi var sacensties cilvēki, kuri pārvietojoties lieto spieķi, kruķus vai riteņkrēslus.
Sacensību centra tiešā tuvumā bija iekārtots apmācību poligons, lai būtu iespējams pavingrināties tiem, kuri līdz šim ar orientēšanās nav bijuši uz „Tu”.  Un pieredzes bagātie orientieristi palīdzēja apgūt visas nepieciešamās sacensību iemaņas. Līdz ar to šajās sacensībās jebkurš iesācējs distancē varēja justies drošs.
“Taku-O” divcīņas sacensībās dalībnieki, sēžot pie lieliem logiem veica TempO distances uzdevumus - lietojot karti, vajadzēja noteikt, kura no sešām ārā redzamajām kontrolpunktu zīmēm atbilst kartē iedrukātam KP aplīša centram un leģendai.
Pa ceļam, ejot uz TempO uzdevumu stacijām, dalībniekiem bija jāveic arī fotoorientēšanās (turpmāk tekstāFoto-O) uzdevumi – jāsameklē atbildes uz jautājumiem fotogrāfijās.
Taku-O divcīņas rezultātus noteica, summējot visus iegūtos punktus par pareizajām atbildēm TempO uzdevumu stacijās un Foto-O. Ja diviem vai vairākiem dalībniekiem bija vienāds punktu skaits, tad augstāku vietu izcīnīja tas, kuram TempO uzdevumu stacijās bija mazāka sekunžu summa.
Komandu vērtējumā orientēšanās divcīņā pirmo vietu ieguva “IADC “Ausma”” komanda, otrajā biedrības “Līdzvērtība” pirmā komanda un trešajā vietā “Līdzvērtība” otrā komanda.
Individuālie uzvarētāji:
Atklātajā grupā - Jānis Gaidelis (OK-Stiga);
Paralimpiskajā „Elite” grupā -  Guntis Jakubovskis (IADC „Ausma”);
Paralimpiskajā B grupā (iesācēji) - Baiba Šuha (Līdzvērtība);
Jauniešu grupā - Mārtiņš Anmanis (Līdzvērtība).
 
Taku orientēšanās ir visspilgtākais sociālās integrācijas piemērs – citos sporta veidos lielāko tiesu invalīdi sacenšas tikai savā vidē, bet veselie savā.
Savukārt Taku-O sacensībās jebkurš garāmgājējs ir acu liecinieks tam, kā cilvēkiem ar dažādām fiziskajām īpašībām ir vienotas intereses.

Rezultāti.

Maršruta karte
Foto-O uzdevumi
TempO uzevumi
Foto-O un TempO risinājumi
Mācību poligona kartes
Mācību poligona risinājumu kartes

Pievieno savu komentāru:
Vārds:
E-pasts:(nav obligāts)
Links:(nav obligāts)
Komentārs:
Smaidiņi:
smile wink wassat tongue laughing cool sad angry crying thumb